Wiadomości

Billboard z napisem “Death Camps Were Nazi German” dotarł do Brukseli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mobilny billboard z napisem „Death Camps Were Nazi German” dotarł wieczorem z Niemiec do Brukseli. Akcja jest protestem wobec używania przez zagraniczne media sformułowania „polskie obozy śmierci”.

Podświetlony billboard eksponowano m.in. w pobliżu siedzib instytucji Unii Europejskiej w stolicy Belgii. Widnieje na nim brama obozu Auschwitz, w którą wpisano kontur jednoznacznie kojarzący się z wizerunkiem Adolfa Hitlera. Obok grafiki widnieją napisy „Death Camps Were Nazi German” oraz „ZDF Apologize!”. Inicjatorem akcji jest m.in. Fundacja Tradycji Miast i Wsi.

Zanim billboard dotarł do Belgii, zatrzymał się w Niemczech, w Wiesbaden, przed siedzibą niemieckiej telewizji ZDF, która jest głównym adresatem akcji. Napis na billboardzie wzywa ZDF do przeprosin za użycie sformułowania „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”. Bilbord miał też w piątek kilkugodzinny postój w Bonn, przed siedzibą stacji Deutsche Welle, a w sobotę ma dotrzeć do Londynu, gdzie odbędzie się pikieta pod gmachem BBC.

 

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!