Wiadomości

Biejat przestaje kierować sejmową komisją Polityki Społecznej i Rodziny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Magdalenę Biejat na stanowisku przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny ma zastąpić Dominika Figurska-Chorosińska z PiS.

Magdalena Biejat została wybrana na szefową sejmowej komisji Polityki Społecznej w ubiegłym tygodniu. Magdalenę Biejat poparła większość posłów PiS. Przeciwne były dwie posłanki – Elżbieta Duda i Dominika Figurska-Chorosińska.

Postać i dotychczasowa działalność Biejat wzbudziły liczne kontrowersje. Posłowie Solidarnej Polski zwrócili się do klubu PiS o zmianę decyzji w tej sprawie. Zwracali przy tym uwagę, że postawa Biejat, wskazuje na jej zaangażowanie w działalność proaborcyjną.

– O ile mi wiadomo, płody nie są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ nie dostają ani PESEL-u, ani dowodu osobistego, natomiast my się zgadzamy na lewicy, że powinno być dopuszczone przerywanie ciąży do 12 tygodnia bez żadnych warunków – brzmi jedna z wypowiedzi Magdaleny Biejat.

Do słów aktywistki w oświadczeniu odnieśli się posłowie Solidarnej Polski:

– Każde dziecko ma niezbywalne prawo do życia. To prawo naturalne, którego nikt nie może podważać. Tak stanowi także Konwencja o Prawach Dziecka ogłoszona przez ONZ i przyjęta przez zdecydowaną większość państw na całym świecie. Takie prawo obowiązuje też w Polsce. Tego prawa trzeba strzec i bronić. Rodzina jest bowiem fundamentem społeczeństwa, a dzieci są naszą przyszłością – czytamy piśmie.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!