Wiadomości

Biedroń się rozmarzył: Jestem gotów zostać premierem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Mam nadzieję, że prodemokratyczna strona, łącznie z Wiosną wygra te wybory. Ważne jest, żeby iść obok siebie. Nasze elektoraty nie są przeciwstawne, idą obok siebie. Dzięki Wiośnie mamy szansę dodać Polsce odwagi. Skupmy się na pozytywnym przekazie, na wspieraniu się – stwierdził w programie Moniki Olejnik „Kropka nad i” na antenie TVN24 Robert Biedroń.

– Nie ukrywam, że jestem gotów zostać premierem, ale to wyborcy zdecydują. Polska polityka potrzebuje odnowy. Dzisiaj są tylko sondaże. Kiedy startowałem na posła wszyscy mówili „starcie słonia z mrówką”. Jak startowałem na prezydenta Słupska, to mówili, że dostanę 2 proc. – dodał Biedroń.

Nie zabrakło oczywiście ataków na Kościół…

– Kościół za długo spowiadał Polki i Polaków. Może jest najwyższy czas, żebyśmy my zaczęli spowiadać Kościół. Przygotowałem takie cytaty z książek dla dzieci idących do komunii. Czy bawią się swoim ciałem? Czy myślą o rzeczach nieczystych? Czy kiedyś mogliby wystąpić w filmie pornograficznym? To z podręczników dla 9-latków idących do Pierwszej Komunii – mówił Biedroń.

– I takie pytania zadają księża 400 tys. dzieci idącym do Pierwszej Komunii. Wolałbym, żeby godnie opłacany nauczyciel uczył edukacji seksualnej, a nie ksiądz czy katecheta – ciągnął lider „Wiosny”.

/TVN 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!