Wiadomości

Biedroń i spółka chcą wyrzucenia lekcji religii ze szkół – do Sejmu wpłynął projekt ustawy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lewica złożyła w Sejmie projekt ustawy o tzw. świeckości państwa. Dokument zakłada m.in. likwidację Funduszu Kościelnego i zniesienie lekcji religii w szkołach. Za projektem stoi jej kandydat na prezydenta Robert Biedroń. Jego zdaniem Polska konstytucja mówi o autonomii Kościoła i państwa.

Robert Biedroń stwierdził, że budżet państwa jest zbyt hojny dla Kościoła. Polityk zaapelował do swoich kontrkandydatów o poparcie projektu.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk, podkreślił, że ustawa Lewicy to przede wszystkim atak na katolików.

– Projekt Lewicy zakłada powrót do sytuacji rozdzielenia Kościoła i państwa w takim znaczeniu jak projektowała to konstytucja PRL-u czy projektowały to założenia polityki marksistowskiej, ateistycznej. Jest to sytuacja dyskryminacji katolików, którzy powinni mieć prawo do otrzymania chociażby wsparcia ze strony państwa w realizacji swoich potrzeb i swoich celów, np. nauczania religii – zaznaczył prof. Paweł Bortkiewicz.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz dodał, że Lewica myli pojęcia. Jak wskazał, autonomia państwa i Kościoła dotyczy osób, które są zarówno obywatelami Polski jak i członkami wspólnoty Kościoła.

Duchowny zaapelował też o uwzględnienie planów Lewicy, podczas niedzielnych wyborów prezydenckich.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!