Wiadomości

Biały Dom ostrzega Chiny przed konsekwencjami pomocy Rosji w łamaniu sankcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Biały Dom ostrzega Chiny przed konsekwencjami pomocy Rosji w łamaniu sankcji

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan ma się dziś spotkać w Rzymie z Yang Jiechi, wysoko postawionym chińskim dyplomatą, przy czym ma on zapowiedzieć możliwość sankcji ekonomicznych wobec Pekinu, jeśli udzieli on pomocy Rosji w wojnie z Ukrainą.

Wczoraj Financial Times poinformował, że Rosja zwróciła się do Chin z prośbą o sprzęt wojskowy, który jest jej potrzebny do prowadzenia wojny na Ukrainie. Pojawiły się w związku z tym obawy, że Pekin może podważyć zachodnie sankcje nałożone na Rosję w związku z inwazją na Ukrainę.

Jeszcze tego samego dnia chińskie władze zaprzeczyły doniesieniom „Financial Times” jakoby Rosja miała zwrócić się do Chin z prośbą o pomoc.

“Twierdzenia amerykańskich urzędników, że Rosja poprosiła Chiny o przekazanie sprzętu wojskowego do użycia na Ukrainie, to dezinformacja rozsiewana przez USA” – podało chińskie MSZ.

Biały Dom ostrzega Chiny przed konsekwencjami pomocy Rosji w łamaniu sankcji:

Sekretarz handlu USA Gina Raimondo już w zeszłym tygodniu zapowiedziała, że chińskie firmy, które sprzeciwiają się amerykańskim ograniczeniom eksportu do Rosji, mogą zostać odcięte od amerykańskiego sprzętu i oprogramowania, które jest im potrzebne do wytwarzania produktów.

/TVP Info, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!