Wiadomości

Białoruskie MSW: „W sposób humanitarny użyjemy broni, w tym broni palnej”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na akcje protestacyjne wychodzą radykałowie zorganizowani na wzór grup przestępczych działających w latach 90 – powiedział w rozmowie z kanałem „Białoruś 1” szef Głównego Zarządu ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji MSW Nikołaj Karpienkow.

– Żołnierzami kolorowej rewolucji są „bojówkarze”: prawdziwych mężczyzn, którzy kochaliby swoją ojczyznę, tam nie ma. Są to zorganizowane grupy przestępcze oparte na wzór tych z lat 90. Chcą korzystać z doświadczeń społecznych od bandytów, wcześniej skazanych, aby się zerwać i zostać dowódcami polowymi lub zastępcami, których Tichanowska obiecuje hojnie obdarować wszystkich – powiedział Karpenkow.

Według niego ludzie ci wychodzą na protesty, żeby zarobić pieniądze. Szef GUBOPiK powiedział, że widział „wszystkie masowe protesty” od wyborów w 2001 roku, ale „takich niemoralnych, cynicznych osób, które biorą dziś udział w protestach”, nie spotkał.

– Ale wierzymy w humanitaryzm prawa, zatrzymamy ich. Oczywiście, jeśli będą stawiać aktywny opór, będziemy musieli użyć broni, aby chronić obywateli, chronić prawo i porządek, chronić zwykłych ludzi, te dzieci, które dorastają, aby nie widziały tej orgii. Nie pozwolimy im zniszczyć kraju. Oczywiście w sposób humanitarny użyjemy przeciwko nim broni, w tym broni palnej, i usuniemy z ulic najbardziej agresywnych”- powiedział Karpienkow.

Wyjaśnił, że broń palna będzie używana przeciwko każdemu, kto „podniesie rękę z kosą na funkcjonariusza organów ścigania”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!