Wiadomości

Białoruscy „kolejowi” partyzanci przeprowadzili pierwsze udane akcje dywersyjne na terytorium Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O udanych akcjach dywersyjnych na terytorium Rosji, w obwodzie briańskim i smoleńskim, poinformowała w piątek grupa „Bociany Lecą”, należąca do ruchu „Opór”. Było o niej głośno w 2021 roku, kiedy partyzanci zrzucili za pomocą drona ładunki zapalające na koszary w Mińsku.

– Okupanci i ich wspólnicy na terytorium Białorusi już odczuli na sobie, czym jest białoruski ruch oporu. Sługusy dyktatorów muszą dniem i nocą siedzieć na warcie wzdłuż linii kolejowych, usiłując wykryć grupy partyzantów. Oprawcy naiwnie zakładają, że zabezpieczyli linie kolejowe, by móc transportować koleją sprzęt wojskowy putinowskiej ordy na bratnią Ukrainę – podają partyzanci. Wyjaśniają, że po raz pierwszy przeprowadzone zostały akcje dywersyjne na terytorium Rosji (w obwodzie briańskim i smoleńskim).

– W wyniku udanych akcji zniszczone zostały urządzenia sygnalizacji, centralizacji i blokowania na kilku odcinkach. Zniszczono kilka szaf kontroli ruchu pociągów. Przygotowywane są ataki w innych regionach Rosji – poinformowano.

Z mapy opublikowanej w nagraniu wynika, że zablokowany został między innymi odcinek linii kolejowej Briańsk-Orzeł pomiędzy miejscowościami Biełyje Bieriegi i Babinka w obwodzie briańskim.

– Okupant i jego usłużni niewolnicy nie zaznają spokoju. Ani na naszej zmieni, ani we własnym domu – podsumowują partyzanci.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!