Wiadomości

Białoruś dostała od Rosji przeciwlotniczy system rakietowy S-400

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Alaksandr Łukaszenka poinformował, że “na Białorusi jest już jeden rosyjski system rakietowy S-400”. Jak podkreślił, znajduje się tam do celów szkoleniowych. Według niego nie jest to jednak kompleks w wersji szkoleniowej, lecz “jak najbardziej bojowej”.

– Stworzyliśmy centrum, szkolimy. Rosja dostarczyła do niego S-400. Trwa szkolenie, treningi itd. – powiedział Łukaszenka w wywiadzie dla Rossiji Siewodnia, którego fragmenty przytoczyła w środę białoruska państwowa agencja informacyjna BiełTA.

– W tym centrum szkoleniowym szkolimy naszych ludzi. Chcę poprosić prezydenta Rosji, żeby ten kompleks tutaj został – powiedział Łukaszenka. Dodał przy tym, że nie jest to wersja szkoleniowa, lecz “jak najbardziej bojowa”.

System S-400 Triumf to rosyjski kompleks pocisków przeciwlotniczych i przeciwrakietowych. Według rosyjskich informacji jest on zdolny do zwalczania wszystkich rodzajów ataku powietrznego z wyjątkiem międzykontynentalnych pocisków balistycznych. Jednocześnie może zwalczać do 10 celów i naprowadzać do 20 rakiet.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!