Wiadomości

Bezczelność: Rosja złoży w Radzie Europy projekt rezolucji potępiającej Polskę za słowa prawdy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trudno o większą bezczelność – strona rosyjska chce, by Rada Europy uznała, że słowa prawdy są kłamstwem i że głosząc prawdę, Polska dopuszcza się „fałszowania prawdy historycznej”. W związku z tym Moskwa planuje złożyć w Radzie Europy projekt rezolucji potępiającej Polskę.

Przewodniczący komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy Leonid Słucki zapowiedział w rozmowie z TASS, że projekt potępiający Polskę zostanie wkrótce złożony w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Sprawa dotyczy przyczyn wybuchu II wojny światowej.

Słucki twierdzi, że zadaniem rosyjskich polityków jest „konsekwentne przekazywanie prawdy” na temat tego, co się dzieje w Warszawie.

– Chodzi o to, by więcej polityków w Europie zdało sobie sprawę, jakie niedopuszczalne wydarzenia mają miejsce w Polsce i jakie decyzje są podejmowane – stwierdził przewodniczący.

Rosyjski polityk w ten sposób odniósł się do działań polskiego parlamentu, który kilka dni temu przez aklamację przyjął uchwałę potępiającą skandaliczne wypowiedzi najwyższych władz Rosji.

W tym kontekście przypomnijmy:

Nóż w plecy

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!