Wiadomości

Berlin dąży do likwidacji Państwa Polskiego. Ziobro: Nie ulega wątpliwości, że taki jest cel

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Logika dzisiejszej decyzji KE jest taka, że te działania mają prowadzić do ubezwłasnowolnienia Polski, do pozbawienia Polaków własnych władz, parlamentu czy sądów, w tym Trybunału Konstytucyjnego. Nie możemy na to pozwolić – stwierdził dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ziobro stwierdził, że logika działań Komisji Europejskiej, a w zasadzie Berlina, który pociąga tu za sznurki, jest jasna.

– Kiedy nowy rząd Niemiec ogłosił program, w którym postawił sobie za cel budowanie UE jako państwa federalnego, stało się jasne, że celem będzie likwidacja państw narodowych. A w ramach tego procesu jest też likwidacja Trybunałów Konstytucyjnych – stwierdził szef resortu sprawiedliwości.

KE uruchamia kolejną procedurę wobec Polski, bo chodzi o kwestionowanie prymatu Konstytucji RP. Nie spodobał się urzędasom w Brukseli wyrok polskiego, niezależnego, niezawisłego Trybunału Konstytucyjnego. I mówią, że ma być tak, jak oni sobie życzą – podkreślił Ziobro.

– Polsce się odmawia pewnych rzeczy i decyzji, ale Niemcom wolno. Niemiecki Trybunał Konstytucyjny wypowiadał się, że konstytucja Niemiec stoi ponad traktatami. I co ciekawe, Komisja Europejska procedury tego rodzaju nie uruchamiała – zauważył szef resortu sprawiedliwości.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!