Wiadomości

Benedykt XVI o aborcji i “małżeństwach homoseksualnych”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Homoseksualne małżeństwa i aborcja na świecie to znak „duchowej siły Antychrysta” – to słowa emerytowanego papieża Benedykta XVI przytoczone w jego nowej biografii napisanej przez niemieckiego dziennikarza i jego literackiego współpracownika Petera Seewalda.

Obszerny tom z wypowiedziami Benedykta XVI ukaże się w Niemczech w poniedziałek, a w innych krajach – w kolejnych miesiącach. Papież Ratzinger otrzymał tom biografii pod tytułem „Życie” w dniu swych 93. urodzin 16 kwietnia.

Słowa emerytowanego papieża przytoczył konserwatywny amerykański portal Life Site News, a za nim w niedzielę włoski dziennik „La Repubblica”, który kolejną wypowiedź nazwał „powrotem Ratzingera”.

W rozmowie z Seewaldem powiedział on: „Sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o małżeństwie homoseksualnym”.

– Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa – stwierdził Benedykt XVI. To samo – dodał – odnosi się do „aborcji i tworzenia istot ludzkich w laboratorium”.

– Współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego credo, a jeśli ktoś się mu sprzeciwia, jest karany przez społeczeństwo ekskomuniką – oświadczył Benedykt XVI.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!