Wiadomości

Będzie kasacja w sprawie drukarza, który odmówił wykonania homobanera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Już zdecydowałem – będzie kasacja. Nie chodzi tu o żadne uprzedzenia wobec tych czy innych środowisk, tylko o zasady” – napisał minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro wniesie kasację ws. prawomocnego wyroku wobec łódzkiego drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT.

– Staję po stronie wolności – gospodarczej i sumienia – podkreślił w przekazanym PAP oświadczeniu. – Dziś każdy ma wybór, zwłaszcza w przypadku tak rozpowszechnionych usług, jak drukarskie. Jeśli spotka się z odmową zlecenia, może iść do konkurencji.

– Stoję po stronie fundamentalnych zasad, których nie wolno naruszać w imię jakichkolwiek ideologicznych racji. Robię to w interesie wszystkich, których może spotkać podobna historia – podkreślił w oświadczeniu minister sprawiedliwości.

W maju sąd II instancji utrzymał w mocy wyrok widzewskiego sądu rejonowego i uznał drukarza Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od wymierzenia mu kary. Sąd wskazał wówczas, że niezależnie od tego, czy sprawa dotyczyłaby – jak w tym przypadku – odmowy wydrukowania roll-upu dla organizacji LGBT, czy plakatów promocyjnych dla ruchów obrony życia, to należy ocenić ją dokładnie tak samo – w kategoriach błędnego pojmowania wolności sumienia.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!