Wiadomości

Będąca narzędziem niemieckiego imperializmu Komisja Europejska ukradła Polsce kolejne miliony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Komisja Europejska potrąciła Polsce kolejne miliony euro z należnych jej funduszy za brak pełnego dostosowania się do orzeczenia TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej” – poinformowało RMF FM. Jak ustaliła dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, “kara” obejmuje okres od 26 kwietnia do 25 maja i wynosi 30 mln euro.

W końcu października zeszłego roku TSUE zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej “kary” w wysokości 1 mln euro dziennie za to, że nie zawiesiła stosowania przepisów odnoszących się do uprawnień ówczesnej Izby Dyscyplinarnej SN wobec sędziów. Komisja Europejska przypomina, że oprócz likwidacji Izby Dyscyplinarnej orzeczenie TSUE domaga się m.in. zawieszenia skutków orzeczeń Izby w sprawach o uchylenie immunitetu sędziowskiego.

“Kary będą naliczane aż do całkowitego dostosowania się polskich władz, albo do wydania ostatecznego wyroku przez TSUE lub jego zmiany” — podaje portal.

Na początku kwietnia Komisja Europejska pomniejszyła Polsce środki unijne po raz pierwszy. Było to 69 mln euro. W maju doszło do potrącenia kolejnych 42 mln, a w sierpniu 63 mln euro. Na dziś na liczniku kar jest 313 mln euro, czyli 1,4 mld zł.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!