Wiadomości

Będą zwolnienia w kancelarii premiera i w urzędach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rząd przyjął uchwałę zobowiązującą szefa KPRM Michała Dworczyka do uzgodnienia z właściwymi ministrami rozwiązań dotyczących zmniejszenia zatrudnienia w kancelarii premiera oraz w urzędach obsługujących członków Rady Ministrów – wynika z informacji przekazanej przez CIR.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że podczas posiedzenia Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie wypracowania rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom gospodarczym wywołanym przez COVID-19, której projekt złożył szef KKRPM Michał Dworczyk.

„Rząd zobowiązał szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do uzgodnienia z właściwymi członkami Rady Ministrów rozwiązań związanych ze zmniejszeniem zatrudnienia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz urzędach obsługujących członków Rady Ministrów” – podał CIR.

Dotyczyć to będzie także m.in. urzędów obsługujących organy administracji rządowej w województwie, jednostek podległych i nadzorowanych przez premiera, ministra kierującego działem administracji rządowej lub wojewodę, a także np. ZUS, KRUS czy NFZ.

„Działania dotyczące zmniejszenia zatrudnienia wiążą się z negatywnymi skutkami gospodarczymi wywołanymi przez pandemię COVID-19, które wpływają na wzrost deficytu budżetu państwa” – wskazano w rządowym komunikacie.

/PAP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!