Wiadomości

Będą trzy nowe brygady Wojsk Obrony Terytorialnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister Mariusz Blaszczak podpisał decyzję o utworzeniu nowych brygad Wojsk Obrony Terytorialnej: stołecznej oraz przemyskiej i nadbużańskiej, które wzmocnią potencjał w południowo – wschodniej Polsce.

– Dziś podpisałem decyzję, która stanowi o rozowoju Wojsk Obrony Terytorialnej. Trzy nowe brygady powstaną w województwach, w których jest dużo chętnych do służby. Są to także obszary istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa – stwierdził szef MON.

– Dziś mamy 15 brygad WOT. Docelowo, do końca przyszłego roku, powstanie 18 brygad WOT – zapowiedział Błaszczak, dodając, że do połowy przyszłego roku powstanie sześć nowych batalionów w ramach już funkcjonujących brygad. Nowa bataliony sformowane zostaną w Zegrzu, Kraśniku, Ełku, Limanowej, Opolu i Krośnie Odrzańskim.

– Kiedy obejmowałem swój urząd w styczniu 2018 roku WOT liczył 7 tys. żołnierzy, dziś liczy 27 tys. żołnierzy. Dziękuje wszystkim tym, którzy w tym czasie postanowili przystąpić do Wojska Polskiego – to naprawdę wielka wartość – zaznaczył minister.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!