Europa Wiadomości

Banderowcy okupują salę sesyjną Rady Obwodu Lwowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal zaxid.net, lokalni aktywiści pikietowali siedzibę Rady Obwodu, domagając się wystąpienia do Rady Najwyższej z żądaniem amnestii dla uczestników ATO. Następnie wdarli się oni do sali sesyjnej i grożą, że nie wypuszczą deputowanych.

Na początku sesji przed siedzibą Rady Obwodu aktywiści „Sokoła”, Korpusu Narodowego „Azow”, Legionu „Swoboda”, OUN i „Prawego sektora” pikietowali przy wejściu do budynku. Uczestnicy pikiety wyrażali oburzenie zwłoką prezydenta z podpisaniem przepisów o amnestii dla uczestników ATO.

Jak powiedział przedstawiciel „Prawego Sektora” Taras Hammer, z Ziemi Lwowskiej w więzieniach przebywa obecnie dziesięć osób, które brały udział w ATO.

Gdy zaczynały się obrady sesyjne, delegacja pikietujących udała się na salę obrad I zapisała się do wzięcia udziału w obradach. Ale kiedy deputowani doszli do rozpatrywania szóstego punktu, aktywiści zaczęli odpalać świece dymne oraz rozpylili gaz.

Następnie wdarli się oni na salę sesyjną, korzystając z różnych wejść. Przewodniczący Rady ogłosił przerwę w obradach, jednakże aktywiści nie wypuścili deputowanych z sali obrad.

Podczas zajmowania siedziby Rady Obwodu przez banderowców obrażenia odniosła znana dziennikarka „Pierwszego Zachodniego” kanału telewizyjnego.

– Nasza dziennikarka była bardzo blisko drzwi Rady Obwodu, gdzie doszło do starć. Ona nawdychała się dymu z rac i gazu łzawiącego, a do tego doszedł stres. Możliwe też, że ktoś już szturchnął. Obecnie przebywa ona w szpitalu – powiedziała Switłana Rowienczak z telekanału „Pierwszego Zachodniego”.

/zaxid.net/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!