Wiadomości

Bąkiewicz o blokadzie Konfederacji: Globalistyczny moloch Facebook ingeruje w wybory

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skandal! (…) W ten sposób globalistyczny moloch, monopolista Facebook wpływa na wybory wewnętrzne Polaków, ingeruje w wewnętrzne sprawy państwa polskiego – skomentował Robert Bąkiewicz fakt zablokowania dziś oficjalnego profilu Konfederacji na Facebooku.

Amerykański gigant społecznościowy Meta, właściciel Facebooka usunął dzisiaj około godziny 14 profil Konfederacji, argumentując to rzekomym łamaniem tzw. standardów społeczności. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj i tutaj. Zarówno politycy, jak i dziennikarze i działacze społeczni wyrazili oburzenie i zaniepokojenie tym faktem. Jedną z takich osób jest Robert Bąkiewicz:

– Skandal! (…) W ten sposób globalistyczny moloch, monopolista Facebook wpływa na wybory wewnętrzne Polaków, ingeruje w wewnętrzne sprawy państwa polskiego, usuwając z przestrzeni publicznej partię, która w jego rozumieniu nie realizuje tej agendy neobolszewickiej, tej agendy globalistycznej, która jest wrogo nastawiona do elementów tradycjonalistycznych, konserwatywnych. Już nie będę o tym mówił, czy Konfederacja rzeczywiście taka jest czy nie. (…) Natomiast oczywiście nie możemy się na to zgodzić. Żądamy przywrócenia tego profilu. Oczywiście administracja Facebooka nie będzie nas słuchała. Natomiast państwo polskie powinno słuchać. Żądamy przywrócenia suwerenności Polski i Polaków w przestrzeni publicznej, internetowej i przywrócenia jurysdykcji prawnej nad tymi podmiotami, które dokonują bezprawnych, bandyckich działań, tak jak dzisiaj, usuwając profil Konfederacji. Przecież z tego typu działaniami mieliśmy do czynienia od wielu lat – podkreślił Robert Bąkiewicz.

Zdaniem Roberta Bąkiewicza w obecnej sytuacji ważne jest, aby zapobiec podobnym praktykom w przyszłości.

– Prowadzona jest wojna hybrydowa, informacyjna i my, Polacy, stajemy się jej ofiarami – wskazał.

W jego opinii stanowiska w tym temacie nie można uzależniać od sympatii czy antypatii do danego środowiska, albo postulatów programowych danego obozu.

– Konfederacja, wyznając ideologię tzw. wolnego rynku, zjadła dziś własny ogon. Niezależnie jednak od niemądrych postulatów należy Konfederację w tej sprawie wspierać i zaangażować instytucje RP do sporu z Meta oraz uchwalić odpowiednie prawo, aby nie dopuścić do podobnych wydarzeń – stwierdził.

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!