Wiadomości

Bąkiewicz: Dzisiaj polscy patrioci niestety byli gazowani i pałowani przez policję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wyraził żal w związku z działaniami policji w trakcie dzisiejszych uroczystości w Warszawie.

– Antifa przez trzy tygodnie była uprzywilejowana. Dzisiaj polscy patrioci niestety byli gazowani i pałowani przez policję – stwierdził na twitterze Robert Bąkiewicz.

Przy okazji dzisiejszego Marszu Niepodległości doszło do szeregu incydentów – jego uczestnicy, jak twierdzą organizatorzy, mieli zostać zostali zaatakowani przez bojówkarzy Antify, po czym nastąpiły starcia z policją. Zdaniem organizatorów i uczestników MN policja zachowywała się dziś prowokacyjnie i zamiast rozładowywać napięcia, wręcz je podsycała.

Przy Alei 3 Maja doszło do pożaru mieszkania, co potwierdził dyżurny ze stołecznej straży. Pożar wybuchł prawdopodobnie od rac i petard rzucanych podczas przemarszu demonstrantów w stronę Ronda Waszyngtona. Jak zauważa portal tysol.pl, w sieci pojawiło się nagranie sprzed zdarzenia, na którym widzimy rozstawione kamery w gotowości oczekujące incydentów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!