Wiadomości

Axel Springer odpuszcza Europę Środkową, z jednym wyjątkiem…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Axel Springer przekazuje szwajcarskiej grupie Ringier całość działalności w większości państw położonych w centrum i na wschodzie Europy. Z jednym wyjątkiem.

Jak informuje portal dw.com „koncern wydawniczy Axel Springer i szwajcarska grupa Ringier ogłosiły w środę (28.07.2021) daleko idące zmiany w swej spółce joint venture w Europie Środkowej i Wschodniej”.

Okazuje się, że Ringier będzie się zajmował działalnością na Węgrzech, Słowacji, Litwie, Łotwie i Estonii, a także w Sergii. Axel Springer skoncentruje się natomiast na polskim rynku medialnym. Jak wskazano, jest to kluczowy rynek w regionie. Nadal działać będzie joint venture RASP.

„Inwestycyjny punkt ciężkości w segmencie News Media znajduje się w Niemczech, USA i w Polsce. Odpowiednio do tego odnoszące sukcesy joint venture pomiędzy spółkami Ringier i Axel Spriger w Polsce zostaje zachowane bez zmian” – poinformowały w środę obie spółki wydawnicze.

Do Ringier Axel Springer Polska należy ponad 20 marek wydawniczych i internetowych. Są to m.in. serwis Onet.pl, dzienniki „Fakt” i „Przegląd Sportowy, tygodnik „Newsweek”.

Dyrektorem zarządzającym spółki w Polsce pozostanie Mark Dekan.

„Spółka Ringier Axel Springer Media AG powstała w lipcu 2010 roku. Od tamtego czasu joint venture koncernu z siedzibą w Berlinie i szwajcarskiej grupy medialnej stało się jednym z największych przedsiębiorstw medialnych w Europie Środkowej i Wschodniej, zatrudniającym – jak podano w komunikacie – około 3100 pracowników. Portfolio obejmuje 200 tytułów gazet, czasopism i produktów cyfrowych” – wskazuje portal dw.com.

Najwięcej udziałów w koncernie posiada obecnie amerykański fundusz inwestycyjny KKR. Dysponuje on 35 proc. udziałów.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!