Wiadomości

Awaria tankowca z 26 osobami na pokładzie na Morzu Czerwonym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władze Arabii Saudyjskiej powiadomiły w czwartek, że rozpoczęły akcję ratunkową irańskiego tankowca „Happiness I”, który uległ awarii na Morzu Czerwonym, w pobliżu wybrzeży saudyjskich.

Według strony internetowej TankersTrackers.com, która monitoruje handel paliwami na morzach, tankowiec przewozi co najmniej 1,1 mln baryłek oleju napędowego i prawdopodobnie uległ rozszczelnieniu.

Saudyjskie media podały, że załoga jednostki liczy 26 osób, w tym 24 Irańczyków i dwóch obywateli Bangladeszu. Załoga prawdopodobnie przedostała się na pokład znajdującej się w pobliżu mniejszej jednostki „Sabiti”.

Tankowiec znajduje się w odległości ok. 70 km na południe od Dżiddy.

Ratownicze służby saudyjskie podjęły akcję po otrzymaniu wezwania o pomoc. Załoga podała jako przyczyny „awarię silnika i utratę kontroli nad statkiem”. W akcji uczestniczą także służby zajmujące się ochroną środowiska, ale nie potwierdziły one, że doszło do wycieku paliwa.

Dotychczas awarii nie potwierdziły władze irańskie. W ub. roku w katastrofie innego irańskiego tankowca, na Morzu Wschodniochińskim, który zderzył się z inną jednostką, zginęło 32 marynarzy.

/tvp Inof/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!