Wiadomości

Awaria oczyszczalni w Warszawie, ścieki wpływają do Wisły

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka doszło do awarii; nieczystości spływają do Wisły – poinformował podczas briefingu prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

– Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzje o tym, by dokonać kontrolowanego spustu nieczystości do Wisły. Ta decyzja zapadła dzisiaj w godzinach rannych. Ja chciałem wszystkich uspokoić, woda pitna jest bezpieczna. Odbył się sztab kryzysowy, specjalnie by rozmawiać o tym, jak ta sytuacja wygląda – powiedział Trzaskowski.

Jak poinformował prezydent Warszawy, „kolektor uległ awarii, on odprowadza ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków Czajka”.

– Te ścieki w sposób kontrolowany są wypuszczane do Wisły. No i w momencie kiedy ta awaria zostanie usunięta, to ten kolektor będzie funkcjonował – stwierdzi Trzaskowski, zaznaczając, że spust ścieków to trzy metry sześcienne na sekundę.

– Z naszych obliczeń wynika, że Wisła, która będzie odprowadzać te ścieki, dotrze do Płocka za około 50 godzin, bo to jest pierwsza miejscowość, w której mamy tego typu ujęcia wody – dodał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!