Wiadomości

Awantura w Sejmie! Marszałek Sejmu wyłączyła mikrofon Borysowi Budce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Opozycja protestuje przeciwko wnioskowi PiS o wybór prof. Adama Glapińskiego na kolejną kadencję szefa Narodowego Banku Polskiego. – Nie dość że stworzyliście państwo kolesi, to jeszcze państwo banksterów – atakuje Borys Budka. W końcu jego krytyka zostaje przerwana.

Podczas głosowania opozycja wystąpiła z wnioskiem o zdjęcie z porządku obrad głosowania nad kandydaturą prof. Glapińskiego na prezesa NBP. – Zgłaszam wniosek o 15-minutową przerwę – zaczął przemówienie szef klubu parlamentarnego KO.

Borys Budka twierdził, że Adam Glapiński jest winnym wzrostu ubóstwa wśród Polaków, zarzucał mu też brak jakichkolwiek kwalifikacji do zajmowania stanowiska prezesa NBP.

– Jedyna jego kwalifikacja, to że zna prezesa PiS i melduje się na Nowogrodzkiej, gdy tego potrzebujecie. (…) Nie dość że stworzyliście państwo kolesi, to jeszcze państwo banksterów – krytykował polityk PO.

W swojej tyradzie Borys Budka mówił, że polityką gospodarczą Polski kieruje “dwóch banksterów”, z których pierwszy “stał się premierem”, a drugi to ten “którego PiS zrobił najbardziej skompromitowanym”.

– Panie pośle, proszę się zdecydować. Bo najpierw wychodzicie od co najmniej dwóch miesięcy na konferencje prasowe, krzycząc że nie poddajemy pod głosowanie właśnie tej propozycji o wybór prezesa NBP, a teraz wychodzicie i mówicie, żeby zdjąć to z porządku obrad – zauważyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Budka próbował kontynuować swój monolog, ale marszałek Witek wyłączyła jego mikrofon.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!