Wiadomości

Autystyczny chłopiec nie zostanie wydany Holandii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal wPolityce.pl ustalił, że Martin Hertog, który wraz z rodzicami uciekł kilka lat temu do Polski, nie zostanie oddany bezdusznej holenderskiej instytucji. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie wydał kolejną, pozytywną dla rodziny decyzję. W batalii holenderskiej rodziny biorą udział prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Urzędnicy Ośrodka Ochrony Młodzieży w Amsterdamie za wszelka cenę chcieli, by chłopiec wrócił do ich ośrodka. Szokująca i bezduszna batalia toczyła się pomimo kolejnych pozytywnych dla tej rodziny decyzji polskich sądów. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie zajmował się wnioskiem Holendrów o nakazanie powrotu chłopca. Urzędnicy powoływali się na rzekome „uprowadzenie” dziecka przez jego rodziców. Sąd przesłuchał rodziców dziecka i dopuścił dowód ze wszystkich akt sprawy.

Sędzia nie miał wątpliwości, że chłopiec powinien pozostać przy rodzicach, w Polsce. Sąd umorzył więc postępowanie o nakazanie powrotu dziecka do Holandii. W ustnym uzasadnieniu uznał, że fakt ucieczki rodziców z dzieckiem do Polski był uzasadniony. To jednak nie koniec. Sąd przyznał też, że działania władz holenderskich były sprzeczne z dobrem dziecka. Decyzja sądu jest nieprawomocna.

Chłopiec miał zostać umieszczony w holenderskim ośrodku tylko z powodu sąsiedzkiego donosu. Holenderski sąd wydał też Europejski Nakaz Aresztowania ojca chłopca.

Więcej:
https://wpolityce.pl/polityka/607114-nasz-news-autystyczny-chlopiec-nie-zostanie-wydany-holandii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!