Europa Wiadomości Wiara

Austria: Biskup Innsbrucka zezwolił na umieszczenie w kościele krucyfiksu przerobionego na zegar

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl biskup Innsbrucka Hermann Glettler pozwolił na umieszczenie w kościele bluźnierczej instalacji, przedstawiającą w sposób obrazoburczy postać Jezusa Chrystusa. Austriackie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodzin i Własności wystosowało mocny apel o natychmiastowe usunięcie haniebnego obiektu.

W Środę Popielcową w kościele Spitalskirche w Innsbrucku zaprezentowano bluźniercze przedstawienie Pana Jezusa. Pod pozorem wystawy artystycznej umieszczono tam krucyfiks przekształcony w zegar. Ciało Pana Jezusa Chrystusa, odwrócone do góry nogami, wskazuje godzinę, a Jego ramiona – minuty i sekundy.

Na wszystko zgodził się biskup Innsbrucka, Herman Glettler. To hierarcha, o którym głośno było w styczniu tego roku w związku ze skandalicznymi nadużyciami liturgicznymi.

Glettler uczestniczył w Mszy świętej dla młodzieży. Odbywała się na hali sportowej, a dzieci zachęcono do ubrania się w dresy i trampki. Biskup w kazaniu mówił o klimacie i prawach zwierząt, wierni trzymali transparenty. Celebrację eucharystyczną przekształcono w rodzaj manifestacji na rzecz czysto świeckich celów politycznych i społecznych.

W związku z pojawieniem się w kościele Spitalskirche bluźnierczego „zegara”, specjalną petycję przygotowało austriackie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własność. Jej autorzy domagają się natychmiastowego usunięcia instalacji. Jak podkreślają, narusza ona dwa przykazania – miłości Boga oraz niewymieniania Jego Imienia nadaremno.

Co dalej? Zastawa stołowa? Papier toaletowy z wizerunkiem krzyża?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!