Europa Polska Wiadomości

Australijski prozachodni imam porównał święta w Polsce i we Francji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.comImam Saikh Mohammad Tawhidi z Australii mówi rzeczy niepoprawne w islamskim świecie, w związku z czym jest nielubiany wśród radykalnych islamistów. Nawet ci, którzy nie są aż tak „surowi” w przestrzeganiu wiary, zarzucają mu zbytnią liberalność. Tym razem imam zwrócił uwagę na Polskę i Francję – jego porównanie dwóch świątecznych „iluminacji” podbija Twittera.

Tawhidi urodził się w Iranie. Jest szyitą. Zna biegle język arabski, angielski oraz perski. Jest także prezesem Islamskiego Stowarzyszenia Australii Południowej, które zostało założone w 2016 roku. Choć sam jest muzułmaninem, często padają pod jego adresem oskarżenia o szerzenie antymuzułmańskich poglądów.

Już nie raz wzbudził kontrowersje w islamskim świecie a także wściekłość lewicowych „tolerancjonistów”. Np. wydał odezwę, by ograniczyć budowanie nowych meczetów, twierdził, że certyfikacja halal zagraża australijskiemu stylowi życia, oświadczył, iż „Palestyna jest żydowskim krajem”, kpił z wierzenia w 72 dziwcie w muzułmańskim Raju, a także wysmiewał się z islamskich terrorystów-samobójców.

Tym razem dokonał ciekawego wpisu na Twitterze. Pokazał w nim dwa zdjęcia – z Paryża i z Polski, konkretnie z Wrocławia. Obrazki skomentował następująco:

„Po lewej Paryż, po prawej Polska. Zgadnij dlaczego”.

Można zgadywać, odpowiedzi jest wiele i wszystkie korzystne dla Polski.

Co sądzicie o tym porównaniu? Czekamy na wasze komentarze.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!