Świat Wiadomości

Australia: Olbrzymi transseksualista został wybrany największą gwiazdą kobiecej piłki ręcznej…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.comi nejaka Hannah Mouncey de domo Callum Mouncey został największa gwiazdorem kobiecej  piłki ręcznej w Australii. Ten mierzący sobie 190 cm wzrostu  zmiennopłciowiec jeszcze w 2016 roku grał w męskiej reprezentacji Australii.

29-letni dziś Hannah Mouncey w 2015 roku jeszcze jako Callum umyśliła sobie, że zostanie kobietą. Wtedy grała w męskiej reprezentacji piłki ręcznej. Wcześnie jeszcze była zawodnikiem australijskiego rugby.

Jeszcze rok temu nie został dopuszczony do rozgrywek w lidze kobiecej, ale od tego sezonu już może grać.

Mouncey ma 190 wzrostu i waży około 100 kg. Odkąd pojawił się na parkietach w kobiecej lidze piłce ręcznej stał się jej największym gwiazdorem. Szybko trafił nawet do reprezentacji i teraz prowadzi Australię ku zwycięstwom w Mistrzostwach Azji w Piłkę Ręczną.

Mouncey rozpędza się z meczu na mecz. Przeciwko Kazaszkom zdobył 4 gole, ale Japonkom i Irankom strzelił po osiem.

Mouncey skarży się iż zarzuca mu się zbyt duża wagę. Według niej przy tak szybkiej i dynamicznej grze jaka jest piłka ręczna duża waga wcale nie jest dużym atutem.

Twierdzi również, że krytykując go krzywdzi się tez inne kobiety i dziewczęta.

„Pomyslicie jaki przekaz na temat ich ciał płynie do kobiet i dziewcząt. Mówi się im, że jak są zbyt duże, to nie mogą grać. To wsteczne i niebezpieczne” – pisał w brytyjskim „The Guardian”.

Ręce opadają. Co dalej? Można by rzec, że za niedługo mężczyźni będą toczyć mecze bokserskie z słabszymi od siebie kobietami tyle, że takie sytuacje już mają miejsce.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!