Wiadomości

Ataki na rosyjskie bazy w okupowanym Melitopolu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę wieczorem ukraińska armia przeprowadziła serię nalotów na rosyjskie bazy w okupowanym Melitopolu. Lojalny wobec ukraińskich władz burmistrz miasta Iwan Fiodorow twierdzi, że zginęło około 200 Rosjan.

W sobotę wieczorem burmistrz Melitpola poinformował we wpisie na Telegramie, że w ogniu stanął kościół, w którym Rosjanie urządzili sobie „kryjówkę”. Iwan Fiodorow przekazał, że w ataku zginęło około 200 Rosjan, a wielu zostało rannych. „Orkowie trafiają do krymskich szpitali, bo w szpitalach w Melitopolu nie ma już wystarczająco dużo miejsc” – napisał.

W sieci pojawiły się nagrania z ostrzału rosyjskich pozycji w mieście i zdjęcia płonącego kościoła. „Dzisiaj około godz. 21 na obrzeżach Melitopola doszło do ostrzału artyleryjskiego ukraińskich pocisków HIMARS. Dwa pociski zostały zestrzelone przez obronę powietrzną, cztery osiągnęły cel” — napisał z kolei w sobotę na Telegramie Władimir Rogow, należący do okupacyjnych władz obwodu zaporoskiego. Rosyjskie media twierdzą, że w ogniu stanęło „centrum rekreacyjne”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!