Wiadomości

Atak z użyciem koparki na opancerzony furgon z pieniędzmi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Około 2,3 mln euro w gotówce skradła uzbrojona grupa, która zablokowała autostradę w okolicach Bari we włoskiej Apulii i napadła na opancerzony furgon przewożący pieniądze na wypłaty. Policja poszukuje przestępców.

Pojazd jechał z miasta Bari z pieniędzmi na wypłaty dla pracowników urzędów pocztowych w gminie Matera. Nagle drogę zablokowały mu dwie ciężarówki, które następnie zostały podpalone.

Policja poinformowała, że potem do akcji wkroczyły dwie koparki, które otworzyły furgon rozrywając jego poszycie „jak otwieracz do konserw”. W tym czasie czterech zamaskowanych mężczyzn strzelało z broni automatycznej, żeby zastraszyć strażników będących w samochodzie.

Po zrabowaniu pieniędzy grupa odjechała dwoma autami. Żaden ze strażników nie ucierpiał.

Autostrada była zablokowana przez kilka godzin. Policja musiała wezwać pomoc drogową, aby usunęła spalone ciężarówki.

Apulia, gdzie doszło do napadu, to teren opanowany przez Sacra Corona Unita, jedną z czterech głównych obok Cosa Nostry, ‘Ndranghety i Camorry organizacji mafijnych we Włoszech. SCU składa się z około 50 klanów liczących łącznie około 2 tys. bandytów.

Media przypominają, że w przeszłości we Włoszech dochodziło do podobnych rabunków. W 2015 roku w okolicach Ankony gang uzbrojony w kałasznikowy zablokował autostradę i obrabował opancerzoną ciężarówkę, kradnąc około 5 mln euro.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!