Wiadomości

Atak na księdza katechetę za wypowiedź o homoseksualistach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W jednym z liceów w Krośnie ksiądz stwierdził, iż osoby transseksualne wymagają pomocy ze strony psychiatry, za co gwałtownie zaatakował go m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Przedstawiciel tej organizacji, walczącej rzekomo o tolerancję, określił lekcje religii w szkole mianem „pseudonaukowych bzdur”.

Przedstawiciel szermującej wezwaniami do otwartości i tolerancji instytucji stwierdził, że ksiądz katecheta miał stosować „ideologiczną nowomowę”, określając jego słowa „bełkotem” oraz jednoznacznie sugerując, iż nie powinien uczyć w szkole.

Na tym jednak nie koniec. Oto bowiem dyrektor szkoły wezwał księdza do… zmiany zdania. Przyznał, iż ksiądz „mija się z prawdą” i… „będzie musiał się z tego wycofać”.

A co takiego strasznego powiedział ksiądz? Otóż miał on zwrócić uwagę na sekciarski charakter homoseksualnych środowisk. Wyraził również zaniepokojenie stanem psychicznym transseksualistów. Nadmienił, iż „okaleczają oni swoje ciało”.

Kapłan przestrzegał także przed ideologią gender. Katecheta zwrócił uwagę, iż jest ona częścią „eksperymentów prowadzonych na dzieciach”. Poprosił również uczniów, by opisali negatywne zjawiska do jakich dochodzi z powodu tej ideologii.

W obronie księdza stanął na szczęście Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej z przemyskiej kurii. Przyznał on, że katecheta „solidnie wywiązał się ze swoich obowiązków, także programowych”.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!