Wiadomości

Atak na kościół w Wiedniu, jest wielu rannych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do 15 osób mogło zostać rannych w czwartkowym ataku dwóch mężczyzn w kościele w wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf – podały austriackie media. Trwa obława na sprawców ataku; w akcji biorą udział jednostki specjalne.

Według świadków atak rozpoczął się po godz. 13. Jeden ze sprawców miał grozić duchownym bronią palną. Drugi z napastników był uzbrojony w żelazny pręt. Ofiary zostały skute kajdankami i zakneblowane, a przestępcy rozpoczęli rabunek. Jeden ze sprawców domagał się od ofiar gotówki i kosztowności.

Po godzinie 16 w kościele znaleziono uwięzionych duchownych i wezwano policję. Dwie godziny później podano informację, że w ataku rannych zostało co najmniej pięć osób, w tym jedna odniosła poważne obrażenia głowy. Zaatakowani mężczyźni mają ponad 60 lat.

Jak informuje “Kurier”, powołując się na słowa jednego z kleryków, duchowni leżeli w kałużach własnej krwi. Według nieoficjalnych informacji w trakcie napaści miały paść strzały.

Austriackie media piszą, że ciężko rannych jest od 8 do 15 osób, i informują o strzelaninie.

W Wiedniu prowadzona jest teraz obława na przestępców. W akcję zaangażowana jest specjalna jednostka WEGA. Możliwe, że napastnicy wciąż są w budynku, gdyż – jak zaznacza policja – jest to “duży kompleks”.

/rmf24.pl, wpolityce.pl, ra.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!