Wiadomości

Armia USA ma się pozbyć ze swych szeregów “rasistów i ekstremistów” i otworzyć się na osoby transpłciowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kandydat Joe Bidena na ministra obrony USA gen. Lloyd Austin zapowiedział we wtorek w Kongresie, że zamierza oczyścić szeregi amerykańskich sił zbrojnych z „rasistów i ekstremistów”.

– Jeśli zostanę zatwierdzony (na stanowisko), będę mocno walczył, by wyplenić napaści seksualne, oczyścić nasze szeregi z rasistów i ekstremistów oraz stworzyć klimat, w którym wszyscy zdolni i chętni będą mieć szansę na służenie temu krajowi z godnością – zadeklarował Austin, zeznając przed senacką komisją sił zbrojnych w ramach procesu zatwierdzania go przez wyższą izbę Kongresu.

Emerytowany generał US Army, który będzie pierwszym czarnoskórym szefem Pentagonu w historii USA, powiedział, że choć zadaniem Pentagonu jest obrona przed wrogami, to część z tych wrogów znajduje się wśród żołnierzy. Słowa te padły niedługo po tym, jak 12 członków Gwardii Narodowej wysłanych do Waszyngtonu, by chronić ceremonię inauguracji Joe Bidena zostało wysłanych do domu ze względu na ich związki z „radykalnymi ugrupowaniami”. Chodzi między innymi o paramilitarną organizację Oath Keepers, złożona jest z byłych i czynnych członków sił zbrojnych i służb mundurowych.

Austin zapowiedział również starania na rzecz zwiększenia różnorodności w wojsku oraz zniesienie wprowadzonego przez administrację Trumpa zakazu służby dla osób transpłciowych.

/defence24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!