Wiadomości

Armia azerbejdżańska przejęła kontrolę nad drogą Goris-Xankəndi w Karabachu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jaka będzie odpowiedź Rosjan i Ormian?

Armia azerbejdżańska zamknęła dla transportu nową drogę Goris-Xankəndi, zbudowaną przez Armenię. Tak więc obie drogi prowadzące z Armenii do Karabachu znajdują się obecnie pod kontrolą armii azerbejdżańskiej.

Po serii komunikatów =Ministerstwa Obrony Azerbejdżanu o ruchu pojazdów wojskowych przewożących zaopatrzenie na pozycje bojowe ormiańskich ugrupowań zbrojnych, którym towarzyszyły pojazdy wojsk rosyjskich, armia azerbejdżańska przejęła kontrolę nad ostatnią drogą łączącą Armenię z enklawą w Karabachu, kontrolowaną przez Rosjan i Ormian.

Tak więc dziś armia azerbejdżańska zamknęła dla transportu nową drogę Goris-Xankəndi, zbudowaną przez Armenię. W wyniku tego Armenia nie ma już żadnego połączenia z enklawą w Karabachu, kontrolowaną przez Rosjan i Ormian. Obie drogi do Karabachu znajdują się pod kontrolą armii azerbejdżańskiej. Nieco później Państwowa Służba Graniczna Azerbejdżanu oficjalnie ogłosiła, iż utworzyła punkt kontrolny przy wjeździe na drogę Goris-Xankəndi. Poinformowano o tym także dowództwo wojsk rosyjskich.

Rosjanie próbowali negocjować, ale na niewiele zdały się ich wysiłki. Droga Goris-Xankəndi pozostaje pod kontrolą wojsk azerbejdżańskich.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!