Wiadomości

Armia azerbejdżańska poczyniła dziś znacznie postępy w okolicach Hadrutu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Armia azerbejdżańska zdobyła dziś wioskę Arış w regionie (powiecie) Füzuli, wioskę Doşulu w regionie Cəbrayıl oraz wioski Edişə, Düdükçü, Edilli i Çiraquz w regionie Xocavənd – poinformował na twitterze prezydent Azerbejdżanu İlham Əliyev.

Widzimy więc wyraźnie, że armia azererbejdżańska, która w pierwszym tygodniu operacji nacierała przede wszystkim wzdłuż granicy z Iranem, po zdobyciu południowej części regionu Fuzuli oraz większej części regionu Cəbrayıl zwróciła się na północ, uderzając w kierunku Hadrutu, po zdobyciu którego nadal prowadzi natarcie w kierunku północnym, ale także północno wschodnim.

W trudnym położeniu znaleźć się może wkrótce zgrupowanie wojsk ormiańskich rejonie Fuzuli i na południe od tego miasta, któremu wyraźnie grozi odcięcie od sił głównych, tym bardzie że nacierające od wschodu jednostki azerbejdżańskie już wczoraj widziane były na północ od Fuzuli, w niewielkiej odległości od niego.

„Strategiczne szczyty na kierunkach północnym, południowym i wschodnim są już pod naszą kontrolą. Niemal codziennie armia azerbejdżańska prowadzi udane operacje. Wyzwolono około 40 lub więcej osad” – stwierdził prezydent Əliyev.

Prezydent Azerbejdżanu poinformował nadto o zniszczeniu dwóch armeńskich systemów przeciwlotniczych dalekiego zasięgu S-300.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!