Wiadomości

Armenia i Azerbejdżan oskarżają się wzajemnie o łamanie reżimu zawieszenia ognia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“W dniu 14 grudnia od godziny 17:50 do 22:45 jednostki ormiańskich sił zbrojnych z pozycji w rejonie miejscowości Ashaghi Shorzha i Yukhari Shorzha w regionie Basarkechar oraz miejscowości Burun w regionie Gorus przy użyciu broni różnego kalibru co pewien czas ostrzeliwano pozycje Armii Azerbejdżanu stacjonujące w rejonie miejscowości Yellija i Zaylik w regionie Kəlbəcər oraz miejscowości Ahmadli w regionie Laçın” – czytamy w komunikacie azerbejdżańskiego Ministerstwa Obrony.

“Ponadto w dniu 15 grudnia o godz. 08:15 członkowie nielegalnego ormiańskiego oddziału zbrojnego na terytorium Azerbejdżanu, gdzie tymczasowo rozmieszczeni są rosyjscy żołnierze sił pokojowych, przy użyciu broni strzeleckiej ostrzeliwali pozycje Armii Azerbejdżanu stacjonujące na kierunku regionu Hocavend” – czytamy dalej. Jak zaznaczono, jednostki Armii Azerbejdżanu stacjonujące w tych kierunkach podjęły odpowiednie działania odwetowe.

Z kolei w komunikacie Ministerstwa Obrony Armenii napisano: “15.12.22 jednostki Sił Zbrojnych Azerbejdżanu otworzyły ogień z broni palnej różnych kalibrów w kierunku pozycji bojowych Armenii w Norabak i Srashen. Brak ofiar ze strony armeńskiej. Od godziny 8:30 sytuacja w strefie przygranicznej armeńsko-azerbejdżańskiej jest względnie stabilna.”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!