Polska Wiadomości

Arłukowicz domaga się prześwietlenia majątku rodziny premiera jednakże swojego majątku pokazywać nie ma zamiaru

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu telewizjarepublika.pl Platforma Obywatelska zażądała przyspieszonego posiedzenia Sejmu, tak aby posłowie mogli przyjąć ich projekt zobowiązujący rodzinę premiera do ujawnienia zarobków. To jednak wykluczone. „Zgodnie z aktualnym harmonogramem prac Izby następne posiedzenie Sejmu jest zaplanowane w dniach 12–14 czerwca. Jak na razie nie są planowane zmiany w kalendarzu prac Sejmu. Nowe projekty ustaw, które trafiły na Wiejską, będą procedowane według obowiązujących zasad” – poinformował wczoraj Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu.

Trzeci dzień politycy Platformy Obywatelskiej nakręcają insynuacje wokół premiera Mateusza Morawieckiego i jego żony. Tym razem upominają się o szybkie procedowanie zgłoszonej przez nich ustawy.

– W niedzielę są wybory, przed Polakami jedna z najważniejszych decyzji. Do tego czasu powinni oni dowiedzieć się wszystkiego co dotyczy premiera i jego majątku, jego żony, szczególnie po tych bulwersujących opinię publiczną informacjach o niejasnym trybie zakupu wielkiej działki o ogromnej wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Od dwóch tygodni toczymy dyskusję, w jaki sposób Iwona Morawiecka powinna przedstawić swoje oświadczenie majątkowe. Platforma zaproponowała projekt ustawy „Czyste ręce”. Złożyliśmy ją wczoraj do marszałka Sejmu, licząc, że będzie ona szybko procedowana, żeby przed wyborami Polacy mogli uzyskać pełną informację o stanie majątkowym polskiego premiera, jego żony, na którą przepisywał w dużej mierze majątek – mówił wczoraj Sławomir Neumann.

Prawo i Sprawiedliwość nie jest przeciwne ustawie, ale zapowiada szersze rozwiązanie i chce zbadać nie tylko majątki rodziny premiera, lecz także parlamentarzystów, wojewodów, marszałków. Co ciekawe, mimo że propozycja PiS padła z ust Jarosława Kaczyńskiego już we wtorek, to jednak wczoraj politycy PO nie byli skłonni się do niej odnieść. Pomysł sprawdzenia majątków rodzin nie spodobał się na pewno Bartoszowi Arłukowiczowi, który popiera prześwietlanie rodziny premiera, ale majątku swojej nie ma zamiaru pokazywać.

– Pojawiają się niejasności wokół premiera i wy chcecie dzisiaj mojej córce, która ma 10 lat, rozbić świnkę, w której ma 100 zł. Tak wychodzi, że Cymańskiego interesuje, ile moja córka ma w skarbonce – grzmiał w Polsat News.

PO jest w niewygodnej sytuacji, bo akurat ujawnienie majątków rodzin polityków to od zawsze wielkie marzenie PiS. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że najchętniej powołałby komisję, która sprawdzałaby, czy status majątkowy polityków jest uzasadniony.

Co wy na to?

Źródło: teelwizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!