Wiadomości

Aresztowano mieszkającego w Polsce Nigeryjczyka, który nękał kobiety

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd w Zgierzu aresztował na dwa miesiące 38-letniego obywatela Nigerii, podejrzanego o uporczywe nękanie kobiety oraz kierowanie wobec niej i innych pokrzywdzonych kobiet gróźb karalnych. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna w ciągu ostatnich jedenastu miesięcy uporczywie nękał młodą kobietę, zatrudnioną w jednym ze zgierskich urzędów. Wysyłał jej różne wiadomości tekstowe, nachodził w miejscu pracy i groził pozbawieniem życia. 

Przy okazji wizyt w urzędzie, jakie miały miejsce w lipcu tego roku, kilkakrotnie groził innym zatrudnionym tam kobietom. Krzyczał też, że wysadzi budynek. Jego zachowanie spowodowało, że kobiety czuły się zagrożone – podała prokuratura. 

Jak poinformował Kopania, kolejną ofiarą 38-latka była kobieta, która nieopodal niego mieszkała. W kwietniu podejrzany grożąc jej, wymachiwał nożem. Innym razem krzycząc na pokrzywdzoną, przeciągając swój palec wokół szyi, groził jej pozbawieniem życia.

Rzecznik zwrócił uwagę, iż mimo że mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia, prokurator skierował do sądu wniosek o aresztowanie. Podstawą wniosku była realna obawa, że 38-latek może w przyszłości popełnić ciężkie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. 

Planowane jest poddanie mężczyzny badaniom sądowo-psychiatrycznym pod kątem ustalenia jego poczytalności i czy jego pozostawanie na wolności nie stwarza zagrożenia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!