Wiadomości

Ardanowski: Powiedziałem Kaczyńskiemu prosto w oczy, że nie ustąpię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jan Krzysztof Ardanowski odbył kilkugodzinną rozmowę z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ws. „piątki dla zwierząt”. – Powiedziałem, że nie ustąpię – relacjonuje były minister rolnictwa.

W rozmowie z „Super Express” Ardanowski był pytany, dlaczego zdecydował się jednak zostać w PiS. – To była bardzo trudna decyzja poprzedzona kilkugodzinną rozmową z prezesem Kaczyńskim. Ja jestem z tą formacją związany od 19 lat. Na dobre i złe – podkreślił.

Ardanowski uważa, że ma osobiste zasługi w tym, że wieś zaufała Prawu i Sprawiedliwości. – To było w dużej mierze zaufanie także do mnie. Jednego z nich, jednego z rolników, który się od nich nie odcina, który jest mocno z nimi związany do śmierci – ocenił.

Podkreślił, że nie zgadza się z ustawą nazywaną „piątką dla zwierząt” i „zrobi wszystko, żeby ona nie weszła” (w życie – red.). Zaznaczył, że swoją determinację wyraził w rozmowie z Kaczyńskim.

– Zresztą mówiłem to prezesowi patrząc mu głęboko w oczy. Powiedziałem: „jeśli będzie pan próbował dalej forsować te zapisy ustawy, tak mocno uderzające w wieś, to zrobię wszystko, żeby to panu nie wyszło” – oświadczył Ardanowski.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!