Wiadomości

Arcybiskup w mocnych słowach skomentował akcje proaborcyjne, które przetoczyły się przez Polskę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Patrzymy na manifestacje uliczne, wołające o prawo do swobodnego zabijania dzieci. Modlitwą możemy to zatrzymać – powiedział w Toruniu abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

Arcybiskup uczestniczył w sobotę w uroczystościach związanych z 29. rocznicą powstania Radia Maryja. Podczas homilii nawiązał do trwających w Polsce protestów związanych z wyrokiem TK w sprawie aborcji.

– Patrzymy na manifestacje uliczne wołające – o zgrozo – o prawo swobodnego zabijania dzieci, z których każde jest świętym darem Boga, niepowtarzalnym, jedynym. (…) Krzyki te idą za nami od tygodni – stwierdził.

– Nienaturalne, wręcz wynaturzone odgłosy manifestacji docierając z ulic do serc wrażliwych, stały się dla nich jak zgrzyt żelaza po szkle, jak pierwsze skrzypnięcie uchylających się bram piekieł – powiedział abp Dzięga.

Przypomniał w tym kontekście wydarzenia pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu po katastrofie smoleńskiej w kwietniu 2010 roku.

– Jeszcze pamiętamy atmosferę z Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie sprzed dziesięciu lat, tamtą agresję, tamte drwiny i bluźnierstwa pod Krzyżem. To zaledwie dziesięć lat. Modlitwą Maryjną, Różańcową, po Bożemu, z sercem, we wspólnocie, ciągle możemy to zatrzymać – podkreślił arcybiskup.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!