Wiadomości

Arcybiskup Aleppo apeluje o nieprzyjmowanie uchodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Proszę, nie przyjmujcie uchodźców tutaj, w Europie – zaapelował do Polaków Jean-Clément Jeanbart, arcybiskup syryjskiego Aleppo. Duchowny uważa, że należy pomagać potrzebującym tam, gdzie mieszkają.

– Nie wiem, czy jest to w powszechnej świadomości, ale chrześcijanie w Syrii od 2000 lat żyją wśród przeciwności, trudności i prześladowań – zaznaczył w rozmowie z portalem aleteia.org syryjski arcybiskup Jean-Clément Jeanbart.

I powiedział wprost, że na terenie Syrii i Iraku dochodzi do ludobójstwa. – ISIS celowo i systematycznie mordowało, tak jak już wspomniałem, tysiące chrześcijan, ale też inne mniejszości religijne. Do tego nieznany jest los tysięcy osób uciekających przed śmiercią, mam na myśli m.in. całe rodziny – dodał.

Zdaniem abp. rozwiązaniem problemów nie jest jednak osiedlanie potrzebujących w krajach europejskich. – Jeśli nas kochacie i troszczycie się o nas, jeśli wam na nas zależy, a wiem, że tak, to proszę, nie przyjmujcie uchodźców tutaj, w Europie, ale pomagajcie nam w miejscach, w których żyjemy i przekazujemy chrześcijaństwo od 2000 lat, z pokolenia na pokolenie – zaapelował.

Abp Jean-Clément Jeanbart dodał, że “to jest droga, dzięki której oni, chrześcijanie, mogą pozostać w tym miejscu i dalej trwać”. – Jesteście niezwykli w swoim oddaniu, pomocy i pamięci dla nas, udręczonych wojną i prześladowaniami. Kocham was i jestem wdzięczny Bogu za waszą otwartość serc – powiedział o Polakach.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!