Wiadomości

Arabscy ​​przestępcy przeniknęli do berlińskiej firmy ochroniarskiej i zastraszali izraelskich wystawców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Międzynarodowa Giełda Turystyki (ITB) w Berlinie jest jednym z wiodących targów w branży turystycznej. Tymczasem trzem arabskim przestępcom udało się przeniknąć do firmy wynajętej do ochrony imprezy, w której zostali zatrudnieni. Agresywnym zachowaniem zastraszali oni pracowników izraelskiego stoiska, domagając się uwolnienia Palestyny.

Trzej młodzi mężczyźni mieli szale i machali nimi, domagając się wolności dla Palestyny. Wszyscy trzej są znanymi przestępcami – byli aresztowani w przeszłości za napady i rozboje. Cała trójka ma arabskie pochodzenie.

Policja zastanawia się, w jaki sposób udało im się uzyskać tam wkręcić. Rzecznik imprezy tłumaczył, że są oni Niemcami, którzy mają imigracyjne pochodzenie i noszą arabskie nazwiska, ale nie zagłębił się w szczegóły.

Mężczyźni nie zostaną oskarżeni o przestępstwo i zdarzenie to nie będzie miało dla nich żadnych dalszych konsekwencji. Ambasada Izraela zareagowała oburzeniem. Twierdzi, że protest nie był w żadnym stopniu spokojny i że mężczyźni działali bardzo agresywnie.

Szef firmy ochroniarskiej przeprosił za ten incydent i zdystansował się od zachowania swoich pracowników. Warto dodać, że niemiecki serwis informacyjny „Tagesspiegel” informował niedawno o Arabach pracujących w firmach ochroniarskich, którzy mają związki z klanami kryminalnymi i radykalnymi meczetami.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!