Wiadomości

Apel ponad 120 amerykańskich generałów: “Nasz kraj skręcił w kierunku marksistowskiej formy tyranii”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad 120 emerytowanych generałów i admirałów w liście otwartym wzywa Amerykanów do “ocalenia Ameryki, naszej konstytucyjnej republiki i pociągnięcia do odpowiedzialności obecnie urzędujących”. Zdaniem wojskowych problemem jest nadmierne przyjęcie przez naród radykalnej lewicowej agendy.

„Nasz naród jest w głębokim niebezpieczeństwie. Toczy się walka o nasze przetrwanie jako Republiki Konstytucyjnej, jak w żadnym innym czasie od naszego powstania w 1776 roku” – napisała wybitna grupa 124 emerytowanych generałów i admirałów. „Konflikt toczy się między zwolennikami socjalizmu i marksizmu a zwolennikami konstytucyjnej wolności i swobody” – czytamy.

Sygnatariusze, wśród których znajdują się były doradca prezydenta Ronalda Reagana ds. bezpieczeństwa narodowego John Poindexter, były zastępca podsekretarza obrony prezydenta George’a W. Busha William Gerald Boykin oraz emerytowany generał brygady armii Donald Bolduc, który obecnie ubiega się o mandat senatora w New Hampshire, gromią litanię lewicowych dążeń, które zostały zaprezentowane w pierwszych 100 dniach nowej administracji kierowanej przez prezydenta Joe Bidena, który na nowo zdefiniował, co to znaczy prowadzić skrajnie lewicową prezydenturę.

„Pod rządami Kongresu Demokratów i obecnej administracji, nasz kraj skręcił w lewo w kierunku socjalizmu i marksistowskiej formy tyranii” – napisali oficerowie.

„Obecna administracja rozpoczęła pełen atak na nasze prawa konstytucyjne w sposób dyktatorski, omijając Kongres, z ponad 50 szybko podpisanymi rozporządzeniami wykonawczymi, z których wiele odwraca skuteczne polityki i przepisy poprzedniej administracji” – piszą emerytowani oficerowie, zauważając, że Biden ma najwięcej podpisanych rozporządzeń od czasów prezydenta Franklina D. Roosevelta.

„Co więcej, działania kontrolujące populację, takie jak nadmierne zamknięcia, zamykanie szkół i firm, a co najbardziej niepokojące, cenzura pisemnej i werbalnej ekspresji, to wszystko bezpośrednie ataki na nasze podstawowe prawa” – wskazują wojskowi. Wzywają także Amerykanów do odrzucenia skrajnie lewicowych polityków na rzecz kandydatów na szczeblu federalnym, stanowym i lokalnym, którzy przedkładają odpowiedzialność fiskalną i prawa jednostki nad socjalistyczny kolektywizm.

„Przetrwanie naszego narodu i jego cenionych wolności, swobód i wartości historycznych jest zagrożone” – podsumowali oficerowie.

źródło: thefederalist.com, tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!