Wiadomości

Apel Bosaka do premiera Morawieckiego: Proszę wycofać Polskę z programu unijnego eurozadłużenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeśli nie ma woli współpracy, to nie należy upokarzać Polski żebrząc o wspólny kredyt – apeluje do premiera Krzysztof Bosak.

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata w sprawie sytuacji w Polsce, która została zainicjowana w związku z orzeczeniem polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził prymat Konstytucji RP nad prawem europejskim.

Debatę poprzedziły wystąpienia przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Szef polskiego rządu przedstawił stanowisko Polski w kwestii nadrzędności prawa krajowego nad unijnym, które wywołało zaciętą dyskusję.

Tymczasem, jak donosi RMF FM po rozmowie z unijnym komisarzem ds. wymiaru sprawiedliwości, Polska będzie musiała wykonać znacznie więcej ustępstw, jeśli chce otrzymać pieniądze z unijnego Funduszu Odbudowy.

Didier Reynders zdecydowanie stwierdził, że Polska nie tylko będzie musiała zlikwidować Izbę Dyscyplinarną SN (co zapowiedział sam premier Morawiecki), ale także wykonać szereg innych działań. – Potrzebne jest jasne wdrożenie orzeczeń unijnego Trybunału Sprawiedliwości – trzeba wstrzymać procedury dyscyplinarne wobec sędziów, a potem przyjrzymy się nowym przepisom, gdy zostaną nam przedstawione – mówił.

Szantażyści z KE o tym, co powinna zrobić Polska, aby otrzymać unijne pieniądze

Oburzenia sytuacją nie kryje Krzysztof Bosak z Konfederacji, który zwrócił się z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego.

“To całe wstrzymywanie funduszy to skrajna bezczelność i działanie bez żadnych podstaw traktatowych. Panie Premierze, proszę wycofać Polskę z programu unijnego eurozadłużenia NGEU! Jeśli nie ma woli współpracy to nie należy upokarzać Polski żebrząc o wspólny kredyt” – napisał na Twitterze.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!