Wiadomości

Antypolskie łgarstwa w zeszycie ćwiczeń do geografii dla klasy szóstej szkoły podstawowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Resort edukacji powinien w trybie pilnym przyjrzeć się, jakich bzdur uczą w polskich szkołach. Bez wątpienia powinien zostać wycofany ze szkół “Zeszyt ćwiczeń do geografii dla klasy szóstej szkoły podstawowej”, w którym wciska się dzieciom ślązakowską propagandę.

“W Europie – poza Katalonią – do regionów wykazujących najsilniejsze tendencje separatystyczne należą Szkocja, Flandria, Kraj Basków, oraz Korsyka (zob. mapa). Na naszym kontynencie istnieją też grupy, które domagają się jedynie większej autonomii i uznania niezależności narodowej. W Polsce przykładem takiej społeczności są Ślązacy” – czytamy w “Zeszycie ćwiczeń do geografii dla klasy szóstej szkoły podstawowej” wydawnictwa “Nowa Era”.

Warto zwrócić uwagę na to, że zapis nie mówi o ślazakowcach, jak nazywamy na Śląsku ten margines ludności naszego regionu, któremu z polskością jest nie po drodze. Nie ma mowy o konkretnych organizacjach, tylko o Ślązakach, stawiając znak równości między Ślązakami i ślązakowcami. Takie stawianie sprawy można uznać za wyraz albo daleko posuniętej niekompetencji albo pogardy wobec większości Ślązaków, którzy to nie identyfikują się ze ślązakowcami.

Treści zawarte w owych “Zeszytach” współgrają też z rosyjską propagandą, która znalazła niedawno wyraz w wynurzeniach czeczeńskiego watażki Ramzana Kadyrowa. „Region ten [Śląsk – przyp. red.] zasłużył sobie na specjalny status niepodległości i pilnie potrzebne jest tam referendum, podczas którego Rosja może udzielić pomocy organizacyjnej” – stwierdził niedawno Kadyrow.

Prof. Czarnkowi rekomendujemy, by zajął się w trybie pilnym tą sprawą…

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!