Wiadomości

Antypolski paszkwil uznany za najlepszy film fabularny 49. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Malowany ptak” w reżyserii Czecha Vaclava Marhoula wygrał konkurs główny na najlepszy film fabularny 49. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie. Obraz został nagrodzony Złotym Gronem – poinformował dyrektor Festiwalu Andrzej Kawala.

Film „Malowany ptak” powstał na bazie książki Jerzego Kosińskiego o tym samym tytule. Kosiński – jak informowała przed rokiem Polska Niepodległa – przeżył Holokaust dzięki tym, których oczernił w swojej książce, czyli polskim chłopom.

Ostateczny cios wiarygodności Kosińskiego zadała pisarka Joanna Siedlecka w 1993 r. książką „Czarny Ptasior”. Przeprowadziła wiele rozmów ze świadkami. Okazało się, że mały Jurek nie błąkał się samotnie i nie stracił kontaktu z rodzicami. Nie doświadczył również bestialstwa, które miało doprowadzić do utraty mowy. Wręcz przeciwnie. Dzięki bohaterskim mieszkańcom wsi Dąbrowa Rzeczycka bezpiecznie przeżył wojnę. Odpłacił im, czyniąc z nich zwyrodnialców.

„Malowany ptak” Kosińskiego to pierwsza pozycja w tzw. literaturze żerującej na Holokauście. w ostatnim pół wieku pojawiło się mnóstwo fałszywych ofiar Holokaustu, które na swoich opowieściach próbowały (często z sukcesem) dorobić się milionów.

/Polska Niepodległa, zachod.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!