Świat Wiadomości

Antynazistowska histeria w USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poprawność polityczna potrafi skutecznie ograniczyć zdolności poznawcze. Kolejna raz możemy przekonać się o tym czytając o tym, że “hrabstwie Hanover (Wirginia) nauczyciele byli widziani w niebieskich koszulkach z logo przypominającym swastykę”.

Fala komentarzy w sieci sprawiła, że do sprawy musiał odnieść się kurator hrabstwa, który przeprosił za zaistniałą sytuację, a następnie wygłosił potępiające nazizm przemówienie, w którym stwierdził: “Naprawdę żałujemy tego błędu i przepraszamy, że odwrócił on uwagę od wspaniałej pracy, jaka została wykonana przez wszystkich podczas tej konferencji” – dodał. Podkreślił, że szkoły w hrabstwie potępiają wszystko, co związane z nazizmem. “.

Co ciekawe, logo w swoim zamyśle miało mieć wydźwięk tolerancji i współpracy wszystkich ludzi, widniały na nim bowiem ręce i ramiona trzymające się razem, co miało być wyrazem ogólnokrajowej jedności.

Samokrytyka odniosła zamierzony skutek, bowiem przedstawiciele lokalnej społeczności żydowskiej w stolicy Wirginii, Richmond, docenili szybką reakcję kuratora – podaje NBC.

Czy można było oczekiwać lepszej laudacji?

PH

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!