Polska Wiadomości

Antoni Macierewicz krytykuje posłów Konfederacji za brak wsparcia wobec ustawy dot. dyscyplinowania sędziów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości i były minister obrony skrytykował polityków Konfederacji i scharakteryzował jej zwolenników.

W wywiadzie dla telewizji Trwam Macierewicz mówiło o niedawnym przegłosowaniu przez Sejm ustawy o dyscyplinowaniu sędziów. Posłowie Konfederacji Wolność i Niepodległość ani nie poparli nowych przepisów forsowanych przez PiS, ale też nie zagłosowali przeciw jak parlamentarzyści liberalnej opozycji. Narodowcy i konserwatywni liberałowie wstrzymali się od głosu ale także to wywołało krytykę byłego ministra obrony.

„Konfederacja. – 7 procent wprowadziło 11 liderów do Sejmu, którzy mieli reprezentować bardzo radykalny, prosty, jasny interes niepodległościowy, narodowy, katolicki Rzeczypospolitej Polskiej” – mówił Macierewicz cytowany przez portal „Rzeczpospolitej” – „To było pokazanie, jakie są rzeczywiste intencje tych polityków. Wypromowali się radykalnymi hasłami, ale w praktycznym działaniu politycznym stanęli po stronie Platformy Obywatelskiej i po stronie Lewicy”.

Według polityka, wstrzymanie się posłów Konfederacji w czasie głosowania nad ustawą ustalającą nowe zasady dyscyplinowania sędziów – „pokazało, że w sytuacji, w której w istocie ważyła się suwerenność Polski […], to ludzie Konfederacji, na których głosowano, jako na patriotyczną formację, stanęli przeciwko temu”. Macierewicz uznał to za „jeszcze jedno nowe, bardzo ważne i potencjalnie optymistyczne zjawisko”.

Poseł PiS scharakteryzował też zwolenników Konfederacji – „młodzież, która na nich głosowała to najlepsi synowie i córki polskiej ziemi. To są ludzie bardzo patriotyczni, tylko z małym rozeznaniem rzeczywistości”.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!