Polska Wiadomości

Antoni Macierewicz atakuje narodowców za… osłabianie PISu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl wczwartek na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja ukazał się cotygodniowy felieton Antoniego Macierewicza „Głos Polski”. Były szef MON zarzucił w nim publicyście Stanisławowi Michalkiewiczowi i reżyserowi, a także politykowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi „osłabianie Polski” poprzez osłabianie PiS-u. W odpowiedzi poseł Robert Winnicki zarzucił mu utożsamianie interesów PiS-u z interesami Polski.

Macierewicz zaatakował w swoim felietonie środowiska, które rozpowszechniają w Polsce informacje („a może dezinformacje”, jak się wyraził) na temat amerykańskiej ustawy JUST 447 o restytucji mienia żydowskiego. Sugerował, że środowiska te wzbudzają bezpodstawne obawy, ponieważ „jak wiadomo sprawa ta została załatwiona już w latach 60”, a w prawie polskim, amerykańskim i międzynarodowym „nie ma żadnego tytułu prawnego” do odszkodowań za mienie bezspadkowe.

Polityk PiS stwierdził, że informacje takie nagłaśnia „środowisko, które chce udawać środowiska narodowe”. Określił je także jako „marginalne” i „prorosyjskie”. Podnoszenie sprawy ustawy JUST 447 ma według niego być wynikiem „naiwnego nierozumienia” lub służyć podkopywaniu polsko-amerykańskiego sojuszu, co ma być na rękę Rosji.

Macierewicz nie wymienił nazwy atakowanych przez siebie „środowisk” lecz z jego wypowiedzi wynika, że chodzi o Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy, która podniosła temat ustawy 447 w kampanii wyborczej do Europarlamentu.

„Są to środowiska marginalne, które chcąc wejść do Parlamentu Europejskiego, chcąc wejść do polskiego Parlamentu – chcą to uczynić kosztem Prawa i Sprawiedliwości” – kontynuował były szef MON. Według niego tylko PiS może „zatrzymać wszelkie roszczenia niesprawiedliwe, nieuczciwe i nie mające żadnych podstaw wobec Polski”. Jak mówił, osłabienie PiS-u może doprowadzić do powrotu do władzy PO i Koalicji Europejskiej. „A to są siły, które wielokrotnie przystawały na grabież Polski i to z różnych środowisk, zarówno mafijnych jak i politycznych zagranicznych. Apeluję do takich ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość – osłabiacie Polskę” – mówił Macierewicz.

Felieton Antoniego Macierewicza spotkał się z ripostą posła Roberta Winnickiego (Konfederacja, Ruch Narodowy), który zarzucił politykowi PiS, że utożsamia PiS z Polską. „Niestety, stawiając znak równości między interesami PiS a interesami Polski rozmienia na drobne swoją ciekawą biografię polityczną.” – skomentował Winnicki na Twitterze.

Na wypowiedź Macierewicza zareagował także polityk Konfederacji poseł Jacek Wilk. „Słychać wycie – ZNAKOMICIE !! A prościej: skoro Antoś mówi źle o Konfederacji to znaczy, że musimy mieć już realnie w okolicach 10%” – napisał Wilk na Twitterze.

Jak widać ataki obozu rządzącego na środowiska patriotyczne są coraz mocniejsze. Czy myślicie, że politykom PISu wyjdzie to na dobre? piszcie w komentarzach.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!