Wiadomości

Ani Adam Nawałka, ani Andrij Szewczenko…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl twierdzi, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski ma zostać Czesław Michniewicz. Informację tę według portalu TVP Info potwierdzają kolejne źródła.

Jak czytamy na portalu TVP Info, wbrew pierwotnym doniesieniom mediów, w meczu barażowym z Rosją nie poprowadzi was najpewniej Adam Nawałka. Choć oficjalne ogłoszenie zaplanowano na poniedziałek, z okolic gabinetu prezesa słychać dość jednoznaczne sygnały, że nowym selekcjonerem zostanie Czesław Michniewicz. Były trener m.in. Legii Warszawa i młodzieżowej reprezentacji Polski miał dobrze wypaść podczas rozmów z prezesem Kuleszą, zna też smak zwycięstw na rosyjskiej ziemi. Poza tym zgodził się przejąć kadrę na chwilę, na kilka miesięcy, bez obietnicy pracy podczas mundialu.

Jak informuje Włodarczyk, w weekend dopinane są ostatnie szczegóły, a umowa między Michniewiczem a PZPN zostanie podpisana lada moment. Skąd taki zwrot akcji? Kulesza szukał, szukał, marzył o Szewczence, a Nawałkę traktował jako “ostateczność”: nie chciał przejmować pomysłu po Zbigniewie Bońku, który w jednym z wywiadów miał szczycić się, że nowy prezes korzysta z jego mądrości.

Michniewicz, od października pozostający bez pracy, uznawany jest za jednego z najlepszych polskich trenerów: ma dobry kontakt z piłkarzami, jest świetnie zorientowany taktycznie i wykazywał się już na arenie międzynarodowej. Barażowe starcie z Rosją w Moskwie już w marcu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!