Wiadomości

Anglikański biskup nawrócił się na katolicyzm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Goodall, żonaty anglikański biskup podjął decyzję po długim okresie modlitwy. Przywódca Kościoła Anglii arcybiskup Canterbury przekazał, że przyjął rezygnację „z żalem”.

Anglikanin stwierdził, że do jego nawrócenia przyczyniła się wytrwała modlitwa, która była okresem, w którym w największym stopniu poddał ocenie swoje życie.

W piątkowym oświadczeniu bp Goodall powiedział: „Życie we wspólnocie Kościoła anglikańskiego przez wiele dziesięcioleci kształtowało i karmiło moje poczucie bycia uczniem jako chrześcijanina katolickiego”.

Dodał: „Ufam, że uwierzycie, że moja decyzja jest sposobem powiedzenia „tak” obecnemu powołaniu i zaproszeniu Boga, a nie odmową tego, co poznałem i doświadczyłem w Kościele anglikańskim, któremu jestem winien tak głęboki dług.”

Biskup Goodall służył jako wizytator biskupa na prowincji, która to funkcja jest często określana jako „latający biskup”. Anglikanin posługiwał w różnych parafiach, które nie chcą być nadzorowane przez kobiety-biskupa.

Był także członkiem Towarzystwa, które stara się promować i utrzymywać katolickie nauczanie i praktykę w Kościele Anglii.

Goodall ma żonę Sarę i dwoje dzieci. Chociaż katoliccy księża nie mogą się żenić, Kościół rzymskokatolicki w przeszłości przyjmował żonatych anglikańskich księży, którzy się nawrócili..

Począwszy do 2010 roku, kiedy Kościół anglikański zaczął wyświęcać kobiety na biskupów, kilku biskupów nawróciło się na katolicyzm właśnie z powodu dopuszczenia kobiet do hierarchii.

Jednym z tych, którzy odeszli z Kościoła anglikańskiego był poprzedni biskup Ebbsfleet.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!