Europa Polska Wiadomości

Anglia: Polak przez cztery lata był więziony w szopie i zmuszany do pracy za jedzenie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi radiozet.pl w okolicach Southampton na południu Anglii brytyjskie służby odkryły Polaka, który przez cztery lata był więziony w szopie. 40-letni mężczyzna był zmuszany do pracy w zamian za jedzenie. W sprawie zatrzymano dwie osoby.

Sprawę wykryło The Gangmasters and Labour Abuse Authority (GLAA) – brytyjska instytucja rządowa zajmująca się nadużyciami na rynku pracy.

40-letni Polak podczas wizyty w jednej z przychodni zdradził personelowi placówki, że jest zmuszany do pracy w zamian za jedzenie. Medycy zaalarmowali GLAA, której pracownicy dokonali we wtorek nalotu na posesję w miejscowości Chilworth niedaleko Southampton.

Okazało się, że mężczyzna był więziony w szopie, gdzie spał na plastikowym leżaku. 40-latek był karmiony przeterminowanym jedzeniem. Nie miał on dostępu do toalety, a za kuchnię służył mu ogrodowy grill i lodówka.

W związku ze sprawą aresztowano 56-letnią kobietę i o dwa lata młodszego mężczyznę.

To kolejny bulwersujący przypadek współczesnego niewolnictwa, który został wykryty w Wielkiej Brytanii. Przed miesiącem odnaleziono 58-latka, który przez około 40 lat był więziony w rozpadającej się szopie w Kumbrii, w pobliżu granicy Anglii ze Szkocją.

– W XXI wieku nikt nie powinien być zmuszany do życia w tak poniżających i obrzydliwych warunkach – podkreślił Tony Byrne, starszy oficer śledczy GLAA.

Jak myślicie? W jaki sposób doszło w ogóle do uwięzienia tego biednego mężczyzny?

Źródło: radiozet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!